29.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

YUFKA İMALATHANELERİ KORONAVİRÜS DENETİMİNDE

YUFKA İMALATHANELERİ KORONAVİRÜS DENETİMİNDE

İLKADIM’DA FIRIN VE UNLU MAMÜL SATIŞ NOKTALARINA SIKI DENETİM

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve yufka imalathanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyup, uymadığını kontrol etti.

Genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrollerinin gerçekleştiren ekipler işletmelerin ruhsat kontrolünün yanı sıra çalışanların kılık ve kıyafetinden, bone takıp takmadıklarına kadar her ayrıntıyı titizlikle değerlendirdi. Gıda maddeleri üretim ve satışı yapılan mekanlarda hijyen, maske-eldiven kullanımı, sosyal mesafe kuralı gibi konularda titizlikle davranan zabıta ekipler koronavirüse karşı alınacak tedbir kurallarıyla ilgili de hatırlatmalar yaptı.

Gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden devam ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz, şehir merkezimizdeki fırın yufka imalathanelerini dolaşarak hijyen kurallarına uyulup, uyulmadığı kontrol ediyor. Denetimlerde mutasyonlu virüse karşı özellikle ekmek ve diğer unlu mamulleri satışa sunan kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini ileterek, Para alışverişi yapan kişinin ekmek ve diğer unlu mamullere kesinlikle dokunmaması hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Halkımızın sağlığını korumak için pandemi boyunca özveri ile sahada çalışan, görev alan personelimize teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı tedbir kurallarına uymaya davet ediyorum” dedi.

“Olumsuzlukları Alo:153 bildirin”

Halkın sağlığına zarar veren ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uygulayan ekipler, herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda 153 numaralı telefonların aranması uyarısında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ