31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Ücretsiz İzin Son Durumu Açıklandı

Ücretsiz İzin Son Durumu Açıklandı

Ücretsiz İzin Son Durumu Açıklandı

Bakan Albayrak, ücretsiz izin için maaş desteğini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı, “Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak.” dedi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarına yönelik bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ücretsiz izin için maaş desteği verileceğini duyurdu.

Bakan Albayrak, “Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak.” dedi.

200 BİNDEN FAZLA FİRMADAN BAŞVURU
Kısa çalışma ödeneğinde bugüne kadar 200 binden fazla firmanın başvuru yaptığını dile getiren Albayrak, “Bu firmalar, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı. 25 bin liralık destek finansmanına 290 bin esnaf başvurdu, 4 milyar 73 milyon lira finansman tahsis edildi.” şeklinde konuştu.

“ÖZEL BANKALAR BİZİ ÜZDÜ”
Özel bankaların tavrından rahatsız olduklarını aktaran Albayrak, şöyle devam etti:

Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaş başvurdu. 250 binden fazla vatandaşımıza 1,5 milyar lira tahsis gerçekleşti.

İş’e Devam finansmanı için 66 bin 171 firma başvurdu, 34 bin 858’inin süreci sonuçlandı ve 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildi. Kamu bankaları vatandaşın yanında dururken, özel bankaların takındığı tavır bizleri üzmektedir. Onları da sürece davet ediyorum.

Kamu bankaları işletmelerin 20,5 milyar liralık, 795 bin vatandaşın da 40,6 milyar liralık kredi borcunu öteledi. Küresel ticaret için farklı mekanizmaların devreye alınmasını destekliyoruz. Bunun dışında hiçbir kurum ya da ülkeden talebimiz olmamıştır”

Ensonhaber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ