01.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Sit Alanında İzinsiz Kazı Yapan 4 Şahıs Gözaltına Alındı

Sit Alanında İzinsiz Kazı Yapan 4 Şahıs Gözaltına Alındı

Sit Alanında İzinsiz Kazı Yapan 4 Şahıs Gözaltına Alındı

Samsun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Kavak İlçesi Celallı Mahallesi Mantarlı Tepe mevkiinde bulunan 1’inci derece sit alanında 4 şüpheli şahıs tarafından izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alınmıştır.

Olayın fail/faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürütmüş olduğu istihbari ve teknik çalışmalar neticesinde; 30.01.2020 tarihinde 4 şüpheli şahıs icra edilen operasyon ile suçüstü yakalanmıştır.

Şüphelilerin suçun işlenmesinde kullanmış oldukları malzemeler 1 adet jeneratör, 1 adet hilti, 2 adet dedektör, 1 adet uzatma kablosu, 1 adet akü, 1 adet kazma, 1 adet kürek, 1 adet malya ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi, 40 kg patlayıcı madde özelliği olan amonyum sülfat ve 9 adet kaya kırıcı kartuş ele geçirilmiş ve malzemelere el konulmuştur. Olay şüphelilerinin yapılan sorgulamasında 1 şüphelinin resmi belgede sahtecilik suçundan arandığı tespit edilmiştir. 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup, olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

SAMSUN VALİLİĞİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ