29.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Şırnak Cudi Dağı Teröristlerden Temizlendi

Şırnak Cudi Dağı Teröristlerden Temizlendi

Şehidimiz Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in Kanı Yerde Kalmadı

Jandarma tarafından Şırnak CUDİ DAĞI TUŞİMİYA DERESİ bölgesinde 4 terörist daha sarı torbaya girerken, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi. Böylelikle bölgede son 3 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 8’e yükseldi.

Yeni başlatılan Eren Abluka- 17 Sonbahar-Kış Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz operasyonu kapsamında, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde; Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ile İl Jandarma Komutanlığı JÖH ve Jandarma Komando timleri ve güvenlik korucularının katılımıyla CUDİ DAĞI TUŞİMİYA DERESİ bölgesinde başlatılan ve J-SİHA, İHA, KKK’lığı ATAK Helikopteri ve Hava Kuvvetlerinin desteklediği operasyonda 4 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilirken, 1 terörist teslim oldu. Böylelikle son 3 günde bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 8’e yükseldi. Operasyonda bir depoda 13 kaleşnikov ele geçirildi.

Operasyona Şehit Teğmen İsmail Can Akdeniz İsmi Verildi

Operasyona geçtiğimiz Nisan ayında Şırnak Eren Abluka -5 Operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastane şehit olan İsmail Can Akdeniz ismi verilirken, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin ilk belirlemelere göre Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in şehit eden Amara Guyi kod adlı Ayşe Kapar olduğu belirlendi.

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Operasyonu Adım Adım İzledi

Operasyonu Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sn. Arif Çetin ile birlikte Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde bulunan Jandarma Hareket Merkezinden Jandarma SİHA tarafından belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesini adım adım izledi, bölgedeki Jandarma birliklerinden bilgi aldı.

İçişleri Bakanlığı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ