03.02.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Simitçi 1 Günlük Gelirini Van’daki Depremzedelere Bağışladı

Simitçi 1 Günlük Gelirini Van’daki Depremzedelere Bağışladı

Simitçi 1 Günlük Gelirini Van’daki Depremzedelere Bağışladı

Kocaeli’de simit satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, merkez üssü İran olan 5.9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Vanlı afetzedeler için bir günlük gelirini Türk Kızılay’a bağışladı.

Türkiye, 23 Şubat Pazar günü İran’ın Hoy kentinde meydana gelen ve Van’ın İran sınırına yakın köylerinde hasara neden olan depremin yaralarını tüm hızıyla sarmaya devam ederken bir güzel haber de Kocaeli’den geldi.

Kocaeli’de simit satarak geçinen Erkan Ayhan isimli bir vatandaş duyarlılığıyla duygulandırdı.

Daha önce pek çok yardım ve sosyal sorumluluk kampanyasında yer alan Ayhan, “Vanlı kardeşlerimize destek olalım” diyerek sattığı simitlerin kazancını Türk Kızılay bağışlayarak çetin kış şartlarında depremin olumsuz etkisine maruz kalan Van’daki afetzedelere destek oldu.

İlk sosyal yardım faaliyetini Somali’de su kuyusu açtırarak yaptığını ifade eden Ayhan, “Bugüne kadar birçok kampanya yaptım, inşallah bundan sonra da çalışmalarıma devam edeceğim.

Önümüzde Ramazan Bayramı var. Allah nasip ederse savaş mağduru çocuklara yardım ulaştırmak için İdlib’e gideceğim” dedi.

(BSHA)

Nazlı Demir

Kocaeli, Türkiye, 23 Şubat Pazar günü İran’ın Hoy kentinde meydana gelen ve Van’ın İran sınırına yakın köylerinde hasara neden olan depremin yaralarını
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ