23.01.2021 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi Hizmete Başladı

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi Hizmete Başladı

Batman – 2017 yılında Batman Kozluk İlçesinde, bölücü PKK terör örgütü tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit edilen Müzik Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ın adının verildiği Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi hizmet vermeye başladı.

Kitap görünümlü eşsiz mimarisi ve 1500 metrekare kapalı alanıyla bölgenin en büyük kütüphanesi olan Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Batman Valisi Sn. Hulusi Şahin; 110 kişilik çok amaçlı salon, konuşan kitaplık, sureli yayınlar bölümü, galeri salonu, çocuk, engelli ve yetişkin bireyler için ayrı ayrı oluşturulmuş okuma salonları, 50 kişilik cep sineması, oyuncak kütüphanesi ve çocuklar için çeşitli etkinliklerin düzenleneceği salonlardan oluşan kütüphane binasında, verilen hizmetler hakkında yetkililerden bilgi alarak eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması konusunda ilgililere talimat verdi.

İncelemeleri sırasında Batman Valisine; Batman Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı ve Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi Müdürü Derya Alapala eşlik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ