31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Samsunda Lokantaya Kumar Operasyonu

Samsunda Lokantaya Kumar Operasyonu

Samsun’da lokantada kumar oynayan 24 kişiye para cezası verildi

Samsun Asayiş / Samsun’un Canik ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde bir lokantada kumar oynadıkları belirlenen 24 kişiye para cezası uygulandı.

Samsun Valiliği Yaptığı Açıklamada.

Koronavirüs Tedbirlerine Yönelik ‘Türkiye Huzur Güven Uygulaması’ Gerçekleştirilmiştir.

21 Mayıs 2020 Perşembe günü 08:00-24:00 saatleri arasında koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce ‘Türkiye Huzur Güven Uygulaması’ gerçekleştirilmiştir.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde asayişin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, sosyal izolasyon, tamamen kapatılan yada kısıtlanan iş yerlerine yönelik tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığının denetlenmesi amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak uygulama gerçekleştirilmiştir.

Uygulama neticesinde; 4.030 kişi sorgulanmış olup, çeşitli suçlardan aranan 22 aranan şahıs yakalanmış, 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir. 1.142 işyeri ve 5.362 araç denetlenmiştir.

Ayrıca 166 park ve bahçe denetimi ile 12 mesire ve yürüyüş alanı denetlenmiştir. Uygulamalara İl Emniyet Müdürlüğü’nden 441, İl Jandarma Komutanlığı’ndan 293 personel katılmıştır.

Eren KARABİBER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ