03.02.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Samsun Siber Polisi Sanal Devriye göz açtırmıyor

Samsun Siber Polisi Sanal Devriye göz açtırmıyor

Samsun Siber Polisi Sanal Devriye göz açtırmıyor

Samsun Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce sahte sosyal medya hesapları üzerinde yaptıkları takipte başka kişilere ait kredi kartı bilgilerini ele geçirip yayınlayan, kamu ve özel kuruluşlara ait internet sitelerine erişime engelleme saldırıları düzenleyen B.K( 23) isimli hackeri Bafra İlçesinde yaptıkları operasyonla yakalandı.

B.K. isimli şahıs açtığı sahte hesabın paylaşımlarında başka kişilere ait kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği bunları paylaştığı bu kart bilgileri ile alışverişler yaptığı, bilişim alanındaki kamu kurum ve kuruluşları ve muhtelif özel kurumlarının da aralarında bulunduğu web sitelerine siber saldırılar gerçekleştirdiği ve kısa süreli bu sitelere erişimi engellediği tespit edilmiştir.

Ayrıca şüphelinin kendisinin de açmış olduğu web sitesi dahil birçok hacker sitesinde kişilerin mail, fake cc veya çalıntı cc paylaşımı (Kredi kartı bilgisi) paylaşımında bulunan şahsın evinde yapılan aramada hard disk, flash bellek, CD/DVD , laptop, sanal kart ve cep telefonları ele geçirilerek incelenmek üzere el konulmuş olup çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ