15.01.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Samsun, Depremin Yaralarını Sarmak İçin Hemen Harekete Geçti

Samsun, Depremin Yaralarını Sarmak İçin Hemen Harekete Geçti

Samsun, Depremin Yaralarını Sarmak İçin Hemen Harekete Geçti

Dün akşam saat 20.55 sıralarında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Samsun dahil Türkiye’nin bir çok ilinde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremin haber alınmasıyla Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın talimatıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi harekete geçirilmiştir. Öncelikle toplanma zinciri faaliyete geçirilip, tüm personel kuruma çağrılmıştır.

İlimiz genelinde herhangi bir hasar olmadığının tespit edilmesinin ardından, depremin etkisini daha çok gösterdiği illerimize destek olmak için AFAD İl Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sırasıyla aşağıda belirtilmiştir;

1. Afet Lojistik Depo personeli sevkiyat için hazırda bekletilmektedir.

2. 2 araç 9 personelden oluşan Acil Müdahale Ekiplerimiz Saat:22:30 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

3. Afet bölgesine hareket etmek üzere tüm birimlerimizin hazırlığı devam etmektedir.

4. 2 araç 8 personelden oluşan Acil Müdahale Ekiplerimiz Saat:22:55 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

5. Toplamda 4 araç 17 personel deprem bölgesine hareket etmiştir.

6. 1 araç, 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimiz saat:00:05 itibari ile deprem bölgesine hareket etmiştir.

7. 2 UMKE aracı, 2 Ambulans, 1 Mobil komuta aracı ve 17 personelden oluşan İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri deprem bölgesine sevk edilmiştir.

8. Deprem bölgesine görevlendirilen ekiplerimizin sosyal ve teknik ihtiyaçlarının karşılanması için konteyneri taşıyan 1 araç 2 personel saat:02:35 itibari deprem bölgesine hareket etmiştir.

9. Deprem bölgesine giden Arama Kurtarma Ekiplerimiz saat 07:00 sularında Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşmış olup burada hazır beklemektedirler.1 araç 3 personel ve 3 canlı arama köpeğinden oluşan ekibimizin de kısa süre içinde Malatya İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ulaşması beklenmektedir.

10. Deprem bölgesindeki afetzedelerimizin kullanımına sunulmak üzere 2 tır ile toplam 518 adet yatak Samsun Lojistik depomuzdan Malatya’ya gönderilmiştir.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Samsun Valiliği

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ