31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Risk alarak çalışan Minibüsçüler desteklenmeli

Risk alarak çalışan Minibüsçüler desteklenmeli

İzmir Minibüsçüler Odası, dünyayı tehdit eden korona virüsüyle mücadeleyi sürdürüyor. Özellikle İzmir’in ölüm sayısında ülkenin ikinci ili olmasının ardından dezenfekten çalışmalarını artıran oda yöneticileri, yolculuk esnasında da üyelerinin sosyal mesafeyi korumaları konusunda ayrı özen gösteriyor.

İzmir de M plakası ile çalışan 1117 aracın tamamının dezenfekte edildiğini hatırlatan oda başkanı Taner Uğuz, halkın sağlığı için tüm imkanlarıyla corana ile mücadeleye destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Salgın hastalığa karşı hükümet tarafından alınan önlemlere disiplin içinde uyduklarını kaydeden Uğuz, ‘ Bu çerçevede minibüslerde sosyal mesafe kuralına uyuyoruz ve  bu şekilde araçlarımızdaki yolcu sayısı da doğal olarak yarı yarıya düşürüldü.  Ancak aynı mesafeyi, aynı mazot tüketimi ve diğer masraflarla alan üyelerimiz, seferleri esnasında yarı yolcu fiyatına çalışmaya başladı. Elimizden geldiğince dişimizi sıkarak bu hasılatlarla çalışıyoruz ancak  başta akaryakıt olmak üzere masrafların karşılanamadığı da bir gerçek.

Üyelerimiz ve şoför personeli kamu görevi olarak gördükleri işlerini risk alarak yaparken  evlerine,  çoluk çocuklarına ekmek götüremez hale düştü.  Bizim bu kamu yararına yaptığımız seferberliği belediyeler veya hükümetin de desteklemesini bekliyoruz. Biz risk alarak çalışmaya hazırız, ancak yerel yönetimlerin ve hükümetin de akaryakıt desteği, ulaşıma özel krediler ve benzeri modellerle üyelerimize acil destek paketi hazırlamalarını bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ