15.01.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Rakibine Ait 30 Mağazayı Alıyor

Rakibine Ait 30 Mağazayı Alıyor

Carrefour Group Makro’nun 30 mağazasını alıyor

Carrefour Group Resmi sitesinde yaptığı Duyuruya göre Brezilya’da Makro’nun 30 mağazasını alarak çalışma formatını genişletmeyi hedefliyor.

Duyuru İse Şöyle;

Carrefour Group, Brezilya’da 30 Makro mağazası satın alarak büyüyen Atacadão formatının genişlemesini hızlandırıyor.

Grupo Carrefour Brasil, makro Atacadista SA ile Brezilya’da 30 Cash & Carry mağazası satın almak ve büyüyen Atacadão formatının genişlemesini hızlandırmak için bir anlaşma imzaladı.

Edinim Brezilya karşısında 17 eyalette bulunan (tam aittir olanların 22 gayrimenkul, ve diğer bir 8 kiralanan mağazalar dahil) 30 mağaza ve 14 benzin istasyonları, içerir 1 . İşlemin nakit olarak ödenmesi için 1,95 milyar Reais 2 değerinde işlem yapılır .

Toplam 165.000 metrekarelik satış alanına sahip 30 mağaza, 2019’da yaklaşık 2.8 milyar Reais brüt satış gerçekleştirdi ve mevcut Atacadão ağı ile güçlü coğrafi tamamlayıcılık sunuyor. Satın alma Atacadão’nun, özellikle yoğun nüfuslu Rio de Janeiro eyaletinde (7 mağaza) ve Kuzeydoğu bölgesinde (8 mağaza) varlığını genişletmesine izin verecek. Yeni mağazalar Atacadão’nun mevcut 187 mağaza ağına eklenirken, şirket aynı zamanda güçlü organik büyümesini sürdürüyor.

Carrefour, işlemin kapanışını izleyen 12 ay boyunca bu mağazaları Atacadão şeridine dönüştürmeyi planlıyor. Böylece müşteriler Atacadão’nun fiyat ve tekliflerinden ve Grupo Carrefour Brasil’in başarılı finansal hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Atacadão modeline dayanan Carrefour, satışların% 60’tan fazla artmasını bekliyor ve maliyet yapısı optimize edilecek ve mevcut Atacadão ağınınkine yakın bir şekilde karlılık seviyelerine kademeli olarak ulaşılmasını mümkün kılacak.

Carrefour Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alexandre Bompard şunları söyledi: “Bu işlem, Carrefour Grubu’nun 2007 yılında Atacadão’nun satın alınmasından bu yana Brezilya’daki en önemli hamlesidir. . Bu işlemle grubun Fransa’dan sonra ikinci büyük Brezilya pazarı üzerindeki varlığımızı daha da genişletiyoruz. ”

Grupo Carrefour Brasil CEO’su Noël Prioux, “Bu işlem Brezilya’daki Carrefour için bir büyüme hızlandırıcısını temsil ediyor. Bu satın alma ile Atacadão ayak izini güçlendirecek ve Brezilya’daki varlığını daha da pekiştirecek. Organik büyüme hızımızla birleştiğinde, 2019’da 20 yeni Atacadão mağazası açıldı, bu satın alma bir buçuk yıllık genişlemeye karşılık geliyor ve Grupo Carrefour Brasil için önemli bir adım. ”

İşlemin kapatılması, özellikle kiralanan mülklerin sahiplerinin anlaşması ve Brezilya’nın anti-tröst yetkisi olan CADE tarafından onaylanması da dahil olmak üzere bazı geleneksel koşullara tabidir.

Şirket, işlemin sonuçlandırılması hakkında ortaklarını ve piyasasını genel olarak bilgilendirir.

1.Mağazalar Rio de Janeiro, Paraná, Goiás, Bahia, Pernambuco, Ceará, Mato Grosso, Alagoas, Santa Catarina, Pará, Amazonas, Piauí, Sergipe, Rio Grande do Sul, Paraíba, Tocantins ve Distrito Federal eyaletlerinde bulunmaktadır

2.Yaklaşık 420 milyon euro

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ