31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

PAZAR TEZGAHLARINA 3 METRE MESAFE AYARI

PAZAR TEZGAHLARINA 3 METRE MESAFE AYARI

SAMSUN HABER – İçişleri Bakanlığınca, daha önce  pazar yerlerinin düzenlenmesine yönelik genelgeye  ile işi sıkı tutan İlkadım Belediyesi  ilçede kurulan  halk pazarlarında koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı pazarlarda alınan tedbirleri düzenli uyguluyor.

Pazar yerlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilave tedbirler alan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazar yeri alanına kontrollü giriş çıkışına uyarı afişler ve demir bariyerler yerleştirerek tedbirleri üst düzeyde tutuyor. Girişlerde vatandaşlara  el dezenfektanı ve maske veren ekipler pazar yerine giriş ve çıkışları ayrı tutarak, tezgâh aralarındaki mesafeyi  en az 3 metre olacak şekilde kurulum yapılmasını sağlıyor.

Pazarlar içlerinde ateş ölçümü ve kontrollü yapılırken, “seçmece” alışverişe izin verilmiyor. Talep edilen ürünler maske ve eldiven kullanılan pazarcılar tarafından hazırlanıyor. Pazarlarda vatandaşların ve esnafın uyması gereken tedbirler anonslarla duyuruluyor.

“Denetimlerimiz titizlikle devam edecek”

İlkadım Belediyesi  Zabıta Müdürü Şeref Sarı, “Pazarlarda akşamüstü yoğunluk oluşmasının engellenmesi için vatandaşlarımızın akşam saatlerini beklemeden alış verişlerini yapmalarını istiyoruz. Bu dönemin özel bir dönem olduğunu halkımızın bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatması için ekiplerimizle yoğun mesai harcıyoruz. Pazarların sabah saatlerinden itibaren açık olduğu hususu ve uyulacak kuralları ekiplerimiz araçlarından sürekli anons sistemi ile pazarlarımızda duyuru yapıyor. Pazarcı esnafımızı da kişisel hijyen kurallarına uyması ile koruyucu önlemlerimize devam edeceğiz. Bu husus zabıtalarımız tarafından da titizlikle denetlenecek “diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ