01.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Kızılay Başkanı Yapılan Bağışı Açıkladı

Kızılay Başkanı Yapılan Bağışı Açıkladı

Kızılay Başkanı Yapılan Bağışı Açıkladı

Kızılay Bağış…

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık , tartışılan şartlı bağış hakkında konuştu. Kınık, “Kızılay’ın hilali vatandaşımızın emanetidir” dedi.

Son günlerin en çok tartışılan kurumlarından Kızılay’ın Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Dr. Kınık, “Kızılay vatandaşından aldığı bir kör kuruşu bile o vatandaşımızın niyetleri doğrultusunda harcamaktadır. Vatandaşımız müsterih olsun. Bizim kaç tane ülkemiz, bizim kaç tane bayrağımız, bizim kaç tane Kızılayımız var. Ona küçücük bir leke gelmemesi için Tüm Kızılaycılar savaşmaktadır” dedi.

BAĞIŞLAR  HAKKINDA

Kınık, yapılan şartlı bağışlar hakkında da şunları söyledi, “2015’ten 2019’a yapılan bağışa dair konuşma yaptı. Genel Başkan “toplanan Yaklaşık 10 Milyar diyebileceğimiz bağış ve fon gelirlerimizin özel şartlı bağış gibi yapılmış olanlarının toplam adedi bir elin parmaklarından azdır. 2015’den 2019 yılı sonuna kadar olan süreci anlatıyorum. Özel, bize şartlı bağış yapmış olan 5 iş insanı ve 11 şirket bu 10 milyar tl bağış ve fon geliri içerisinde yaklaşık 50.852.201 (elli milyon sekiz yüz elli iki bin iki yüz bir lira)bize bağışlamıştır. Toplamda bu bize eleştiri yöneltilen ve haksız bir şekilde bütün bu gelen toplamda 10 milyon lira sanki vergi aklamak, vergi kaçırmak gibi bir operasyon gibi gösterilen bu süreçlerde bizim toplam 10 milyar içerisindeki buna benzer bağışlarımızın oranı binde 5’tir. Yani 50 milyon liralık kısmıdır. Bunların da çok küçük bir kısmı paydaşlarla yürütülmüştür. Ama büyük bir kısmı özel şartlar Kızılay tarafından yerine getirilmiştir. Yani başka bir 3. Vakıf ve derneğe aktarılmadan yerine getirilmiştir. Ama bunla bu özel şartlı bağışların tamamını büyük resimdeki rolü binde 5’dir”

Nazlı Demir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ