31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Kılıçdaroğlu darbe söylentilerini değerlendirdi

Kılıçdaroğlu darbe söylentilerini değerlendirdi

Kılıçdaroğlu darbe söylentilerini değerlendirdi

Canan Kaftancıoğlu’nun sözlerinden sonra Kılıçdaroğlu, darbe tartışmasına ilişkin düşüncelerini paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamalarının ardından başlayan darbe tartışmalarını değerlendirdi.

“ERKEN SEÇİM YA DA BAŞKA BİR ŞEYİ GETİREBİLİR..”
Canan Kaftancıoğlu
‘nun, bir yayında, “Bir kişinin aklıyla iş yapmaları, iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçim ya da başka bir şeyi getirebilir. Bu ülkenin halkın, gerçekten gözü açıldı. Kimin kendisine hizmet etmek için uğraştığını biliyor.” ifadeleri, darbe imaları olarak değerlendirilmişti.

DARBELERDEN EN ÇOK ÇEKEN CHP
Abdulkadir Selvi
‘ye konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’nin darbe söylemlerinden uzak durduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Özgür Bey 15 Temmuz darbe gecesi neredeydi? Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeydi. Darbeye karşı çıkıyordu. Kürsüde ilk konuşanlardandı. 15 Temmuz darbe girişimi olduğunda parlamentoya ilk gidenler CHP milletvekilleridir. Ve şunu da söyleyeyim size: CHP’nin iktidara yakın olduğu dönemlerde maalesef darbeler olmuştur ve darbelerden en büyük mağduriyeti çeken de Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur.

NE DARBESİ
Yeter artık ya, ne darbesi Allah aşkına! Darbeye karşı olanlara, demokrasiyi savunanlara açık çağrımdır: Gelin hep birlikte hukuk sistemimizi darbe hukukundan arındıralım. TBMM’yi vesayetten kurtaralım. Siyasal partiler yasasını değiştirelim. Milletin vekilini liderler değil, milletin kendisi seçsin. Darbeye ve darbecilere karşı olanlar, darbecilerin bize giydirdiği darbe zırhına da karşı çıkmalılar.

CHP’DE DARBEYİ SAVUNAN ÇIKMAZ
Darbeye karşı olmak lafla değil, gerçek bir demokrasiyi ülkeye getirmekle olur. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nde darbeyi savunmadı ve savunamaz da… Öyle bir kelimeye tahammülümüz bile yoktur. Ne darbesi?”

Ensonhaber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ