06.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İLKADIM’IN YARDIM ARACI ELAZIĞ YOLUNDA

İLKADIM’IN YARDIM ARACI ELAZIĞ YOLUNDA

İLKADIM’IN YARDIM ARACI ELAZIĞ YOLUNDA

DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM YÜKLÜ ARACI BAŞKAN DEMİRTAŞ YOLCU ETTİ

BAŞKAN DEMİRTAŞ; ZOR ANLARDA BİR ARAYA GELMEK TÜRK HALKIN ORTAK DEĞERLERİNDENDİR

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken  İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Başkan Demirtaş ,zor anlarda bir araya gelmenin ve kenetlenmenin milleti millet yapan ortak değerlerden biri olduğunu söyledi.

Yaşanan depren sonrasında bölgenin yaraları sarılmaya devam ederken bir yardım eli de İlkadım Belediyesinden uzandı. İlkadım Belediyesi öncülüğünde yapılan yardım kampanyasına ilçe halkı büyük bir ilgi gösterdi. Toplanan yardım malzemeleri istiflenerek İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından tahsis edilen yardım aracına yüklendi. Başkan Demirtaş’da belediye hizmet binası önünde yüklenen  insanı yardım aracı kontrol ettikten sonra Elazığ’a uğurladı.

Yaşanan felaket sonrası birlik ve beraberlik mesajı veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Soğuk kış gününde tüm Türkiye’yi derinden etkileyen deprem felaketi, hepimizi derinden yaralamıştır. Ben bu acıya  Sakarya depreminde yaşayan depremzede vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumu ve  duyguları derinde yaşayan birisiyim. Hepimizin bildiği gibi birkaç gün önce, Elazığ ve Malatya’da bir deprem olayı yaşandı. Bu depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz bu yardımları yardım aracı ile deprem bölgesine gönderiyoruz. Vatandaşlarımızın asıl  ihtiyacı olan kullanılmamış giysi, yiyecek, ısıtıcı, battaniye, biberon ve bebek maması, talep edilen malzemelerinde oluşan yardım paketlerini bir an önce depremzede vatandaşlarımıza ulaştıracağız ”dedi.

 “Emeği geçen herkese teşekkür etti”

Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere gönderilecek yardımların Afad tarafından hassasiyetle devam ettiğini ve depremzede vatandaşlarımıza yardım için ikinci el giysi ve eşyalarını gönderen duyarlı halkımızın yardım  kutuları belediye personelimiz tarafından titizlikle ayrılıp ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere “Hayır Çarşında” gönderildiğine dikkat çeken Başkan Demirtaş,”Bu yardım kampanyasında destekleri ile katkıda bulunan İlkadım  halkına, kampanyada gönüllü olarak çalışmalara katılan İlkadım Belediyesi personeline, kampanyanın duyurulmasında emeği geçen herkese  teşekkür etti.

İlkadım  Belediyesi personeli tarafından yüklenen yardım aracı  daha sonra toplanan yardım malzemelerini yetkilileri ulaştırmak üzere deprem bölgesine hareket etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ