31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İlkadımda Öğrenciler Sınav Yerine Taşındı

İlkadımda Öğrenciler Sınav Yerine Taşındı

İLKADIM BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ SINAV YERLERİNE TAŞIDI

Samsun Haber – İlkadım Belediyesi Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrencilereücretsiz tahsis edilen araçlarla sınav yerlerine taşıdı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen LGS sınavı normalleşme sürecinin ardından ÖSYM tarafından gerçekleşmeye başladı. Ülke genelinde olduğu gibi İlkadımilçesinde sınava girecek öğrenciler, Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yıl ilk kez kendi okuduğu okulda sınava girdi.

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri ilçede belirlenen 5 noktada sabahın erken saatlerinde LGS sınavına girecek olan öğrencileri sınava gireceği okullara velileri ile birlikte ulaşımını sağladı. Görev yapan ekipleri bulunduğu noktalarda gezerek ziyaret eden İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Ali Ömeroğlu, sınava girecek öğrenciler ve velilerle bir süre sohbet etti.

“İlkadım’da eğitime ayrı bir önem ve hassasiyet var”

Gençlerimizin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için tüm önlemlerin aldığını ifade eden Başkan Vekili Ömeroğlu; Ülkemizin geleceğini şekillendirecek çocuklarımız için ilçemizde Belediye Başkanımız Sn. Necattin Demirtaş eğitime ayrı bir önem ve hassasiyet veriyor.

Bizlerde ilçemizde sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar dileyerek sınav öncesi kısa süreli sohbet ettik.Tüm kurallara dikkat etmeleri konusunda da öğrencilerimizi uyardık.Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık, inşallah da yaşamayız. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan kıymetli öğrencilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Eren Karabiber / İB

Samsun Haber – İlkadım Belediyesi Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrencilereücretsiz tahsis edilen araçlarla sınav yerlerine taşıdı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ