01.02.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İLKADIM BELEDİYESİ’NİN YARDIM ARACI ELAZIĞ’A ULAŞTI

İLKADIM BELEDİYESİ’NİN YARDIM ARACI ELAZIĞ’A ULAŞTI

İLKADIM BELEDİYESİ’NİN YARDIM ARACI ELAZIĞ’A ULAŞTI

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından başlatılan yardım kampanyası doğrultusunda İlkadım Belediyesi tarafından toplanan yardımlar Elazığ’a ulaştı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6.8 şiddetindeki depremden sonra İlkadım’da Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın çağrısıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanan kışlık giysi, elektrikli ısıtıcı, ayakkabı, atkı, sokak hayvanları için mama ve bebek bakım ürünleri gibi temel ihtiyaç malzemesi toplandı.

İlkadım Belediyesi Sosyal ve Yardım İşler Müdürü Cemalettin Çakır koordinatörlüğünde belediye personeli tarafından yüklenen yardım aracı Elazığ’a ulaştı.

Yardım aracında bulunan ihtiyaç malzemeleri, AFAD yetkililerinden alınan izin doğrultusunda belirlenen toplanma merkezinde depremzedelere dağıtıldı.

“Depremzede vatandaşlar duyarlılık gösteren Türk halkına teşekkür etti”

İlkadım Belediyesi öncülüğünde düzenlenen bağış kampanyasını büyük bir duyarlılık örneği olduğunu söyleyen depremzede vatandaşlar “Bugünden itibaren Samsun’a, İlkadım ‘a vefa borçluyuz.

Belediye Başkanı öncülüğünde düzenlenen bağış kampanyasına katkı sunan Türk halkına herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

“Belediyelere yetki verilip harekete geçilmeli”

Yaralarımızı devletimizin güçlü, şefkatli eli ile hep birlikte sarıyor, acılarımızı ve umutlarımızı ise hep birlikte paylaşıyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”El ele, omuz omuza ülkemizin her bir köşesinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın acıları paylaşıyoruz.

Biz biriz ve beraberiz. Rabbim ülkemiz böyle afetlerden korusun. Ülke olarak her türlü afetlere karşı bi önlem alınması gerekiyor.

Yaşanan olaylarda tecrübe sahibi olurken gerekli önlemleri de almamız gerekiyor. Ülkemizde sağlam ve depreme dayanıklı yapılar inşa etmeliyiz.

Eski kent dokusunu yenilemeliyiz ve kentlerimizi günün koşullarına uygun hale dönüştürmeliyiz.

Bugün Elazığ’da yaşanan deprem Türkiye’nin her hangi bir ilinde de yaşanabilirdi.

Daha başka felaketler yaşanmadan önce belediyelere bu konuda yetki verilmeli ve bir an önce harekete geçilmeli” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ