06.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İlkadım Belediyesi’nden Uyarılara Yakın Takip

İlkadım Belediyesi’nden Uyarılara Yakın Takip

İLKADIM ZABITASI VE POLİS ORTAK DENETİM YAPTI

BAŞKAN DEMİRTAŞ; UZMANLARIN AÇIKLAMA VE UYARILARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Korona virüsüne karşı belediye, kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşların alacağı tedbirlerin önemli olduğunu altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumların ve uzmanların açıklama ve uyarılarını yakından takip ettiklerini dile getirdi.

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Sağlık Bakanlığı Koronavirüs (corona virüsü) Bilim Kurulu’nun tavsiyesinin ardından, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı yeni tedbirler ilçede hayata geçirdi.

Yayınlanan genelge sonrası belirtilen bazı mekanlar saat 00.00 itibarıyla kapanmak üzere hazırlıklarını yapan belediye zabıta ekipleri işletme sahiplerini polis ekipleri uyardı.

Genelge kapsamında tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, spa ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulma kararı alınmıştı.

İlkadım ilçesinde Corona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda kararın akşam saatlerinde açıklanmasının ardından birçok mekan saat 00.00 itibarıyla kapanmak için hazırlık yaptı.

Çalışanlarına yasak kalkana kadar izin veren bir çok iş yerinde temizlik yapılırken bazı kafeler dezenfektan işlemlerine devam edildiği görüldü.

“Kontrollü bir denetim gerçekleştirdik”
Genelgede belirtilen mekanların saat 00.00 itibariyle faaliyetini durdurması ve bunu kontrol noktasında emniyet güçleri ile birlikte ekip oluşturduklarını söyleyen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı;” Zabıta ekiplerimiz, polis ekipleriyle birlikte koordineli bir çalışma ile iş yerlerini gezerek uyarılarda bulundu.

Zabıta ekipleri ve polisler esnafı, genelgedeki hususları göz önünde tutarak denetledi. Gerekli belgeleri inceleyen zabıta ekiplerimiz, genelgede belirlenen umumi iş yerlerini kapattı” ifadelerini kullandı.

“Kendi içimizde oto kontrol mekanizmasını oluşturmalıyız”
Tüm dünyayı tehdit eden Korona virüsüne karşı vatandaşın sağlığı için tüm önlemlerin sürdürüleceği, kent genelinde ilaçlama ve önlem çalışmalarımız aralıksız devam edeceğini söyleyen Başkan Demirtaş;” Bu noktada oto kontrol mekanizmasını kendi içimizde oluşturmalıyız.

Bu tür ortamlarda kaos oluşturmak isteyen ve krizi kendilerine ekonomik kazanç olarak devşirmek isteyen fırsatçılara, soygunculara da fırsat vermemeliyiz.

Hizmetlerimizin aksamaması için görevli personelimizin ellerinden gelen çabayı en üst düzeyde göstereceklerine yürekten inanıyorum.

Meydana gelebilecek aksaklıklar konusunda halkımızın affına sığınarak gösterecekleri özveri için kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ