31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İlkadım Belediyesi Tedbirleri Uygulamaya Devam Ediyor

İlkadım Belediyesi Tedbirleri Uygulamaya Devam Ediyor

İLKADIM ZABITA EKİPLERİ SEMT PAZARLARINDA KORONA TEDBİRLERİNİ UYGULUYOR

İLKADIM PAZAR YERLERİNDE TAVİZE YER YOK

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde belirli günlerde kurulan semt pazarında koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan tedbirlere yönelik olarak denetimlerinde taviz vermiyor.

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri semt pazarları giriş, çıkışlarında maske ve eldiven denetimlerine devam ediyor.

Zabıta ekipleri, pazar girişinde kurulan kontrol noktasında pazara gelen vatandaşlara el dezenfektan döküp maskesiz olanlara ise ücretsiz maske dağıtıyor.

Vatandaşlar pazar girişinde sosyal mesafe kuralına uyarak zabıta ekiplerinin yönlendirmesiyle içeri alınıyor.

Maskesiz girişlere izin vermeyen ekipler, pazarcı esnafını da denetliyor.

Satış yapan pazarcı esnafına maskesiz ve eldivensiz çalışmamaları konusunda sürekli uyarılarda bulunan ekipler semt pazarına gelen 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların da pazar yerine girişine izin vermedi.

Denetimlerde alışveriş yapan ilçe halkına maske takmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve elle ürün seçmemeleri konusunda pazarda görevlendirilen çevre zabıta ekipleri hem pazarcının hem de vatandaşın ateşini ölçüyor.

“Sık sık uyarılıyoruz”
Denetim sırasında ürünlerini poşetlemediği için zabıta ekipleri tarafından uyarılan pazarcıya ise zabıta ekipleri ürünlerin poşetlenmesinde’de yardımcı oluyor.

Ekiplerin yardımcı olduğu pazarcı esnafı ise” Zabıta ekipleri bize her zaman, her açıdan yardımcı oluyorlar.

Gerekli şekilde uygun olan kurallara göre hareket ediyoruz.

Elle ürün seçtirmiyoruz. Bütün ürünleri kendimiz tartıp müşteriye sunmaktayız. Ambalajlı mal satmak için ve maske ile eldiven konusunda sık sık uyarılıyoruz. Biz de müşterilerimizi elimizden geldiği kadar uyarıyoruz ama yine de sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlar illa ki mal seçmek istiyor. Elimizden geleni yapıyoruz ve şu an seçtirmiyoruz. Mesafeye de dikkat ediyoruz. Tezgahların arasına 3 metre bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

“Hayati önem taşıyan kurallara herkesin uymasını istiyoruz”
İlkadım ilçemizde kurulan halk pazarlarımızda hijyen denetimlerini artırdıklarını söyleyen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı;” İnsan hareketliğinin en yoğun olduğu alanlar arasında bulunan pazar yerlerinde sıkı denetimler gerçekleştiriyoruz.

Alınan önlemler, koyulan kurallar tüm pazar yerlerimiz için geçerli.

Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan hayati önem taşıyan bu kurallara eksiksiz şekilde uymalarını istiyoruz.

Maskesiz vatandaşların pazara girmesine ve alışveriş yapmasına izin vermiyoruz.

Sosyal mesafenin korunması konusunda görevlendirdiğimiz çevre zabıta arkadaşlarımız, ürünlerin elle seçilmemesi gibi kurallar hakkında pazar içinde uyarılarda bulunuyorlar.

Biz de tüm ekiplerimizle ve imkanlarımızla sahada mücadele etmeye, toplum sağlığını korumak için çalışmaya ve halkımızın yanında yer almaya devam ediyoruz Bu çalışmalarımız iş birliği içinde devam edecek” dedi.

Eren KARABİBER

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde belirli günlerde kurulan semt pazarında koronavirüs salgını nedeniyle açıklanan tedbirlere yönelik olarak
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ