07.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

İlkadım Belediyesi Kütüphane Kültürünü Aşılıyor

İlkadım Belediyesi Kütüphane Kültürünü Aşılıyor

İlkadım Belediyesi Kütüphane Kültürünü Aşılıyor

İLKADIM BELEDİYESİ HALK KÜTÜPHANESİ’NE YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

BELEDİYE HALK KÜTÜPHANESİ SÖMESTR TATİLİNDE ÖĞRENCİLERİN EN UĞRAK MEKANI OLDU

İlkadım Belediyesi  tarafından eğitim camiasına kazandırılan belediye  “Halk Kütüphanesi” öğrencilerden ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. İnternet ortamında doğru bilgiye ulaşmanın güçlüğüne dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kitapların her zaman en doğru kaynak olduğunu hatırlattı.

İlkadım  Belediyesi Ana Hizmet Binası 3.katında yer alan halk kütüphanesi, gençlerin gözde mekânı olmayı sürdürüyor. Haftanın 5 günü sabah 8.30’dan akşam 17.00’a kadar hizmet veren kütüphanede gençler hem sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı buluyor.Sömestr tatilinde öğrencilerin akın ettiği  İlkadım  Halk Kütüphanesi’nde Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerinden bilimsel yayınlara, psikolojik romanlardan tarih kitaplarına kadar 30 bin kitap yer alıyor. Birçok konu hakkında güncel yayına erişme imkanı da sunan kütüphaneye öğrencilerin yanı sıra araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.

“Kütüphane kültürünü çocuklarımıza aşılamak istiyoruz”

Öğrencilere sunduğu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif imkanların yanı sıra öğrencilerin akademik başarılarını arttıracak nitelikli ders çalışma ortamları oluşturan İlkadım Belediye Başkanı Necattin  Demirtaş göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Belediye içinde bulunan kütüphanenin vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı  bir yerde olmasının okur sayısını olumlu etkilediğinin altını çizen Başkan Demirtaş, “Tabii ki amacımız burada kütüphane kültürünü de çocuklarımıza aşılamak. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın en önemli yatırım olacağının bilincindeyiz. İlçemizde kütüphane deneyimi olmayan öğrencilerimiz var. Hem bu kültürü görüp öğrensinler, aynı zamanda da okuma alışkanlığı edinsinler diye böyle bir hizmeti belediye binamızda gerçekleştirdik. Kütüphanemiz gayet güzel görünüyor. Gönül arzu eder ki mahalle aralarında bu tür kütüphaneleri yaygınlaştırıp  daha çok insana ulaşırsak, daha iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ