03.02.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Fenerbahçeli engelli taraftarlar stadyumdan maç izleyemiyor

Fenerbahçeli engelli taraftarlar stadyumdan maç izleyemiyor

Fenerbahçeli engelli taraftarlar stadyumdan maç izleyemiyor

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda engelli taraftarlara ayrılan bölümün değiştirilmesi için başlatılan kampanyaya 32 binden fazla kişi imzalarıyla destek verdi.

Engelli taraftarların Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda kendilerine ayrılan bölümden maçı göremediğini söyleyen, kendisi de engelli bir birey olan Alimert Orhan, imza kampanyası platformu Change.org’da bir kampanya başlattı. Change.org/EngelliTaraftarlarFB adresinde devam eden kampanyaya bugüne dek 32.900’ün üzerinde kişi imza verdi. Diğer yandan engelli taraftarlar, kampanya sayfası altındaki yorumlarda şikâyetlerini dile getirdi. Tarık Dündar adlı bir vatandaş, yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde ifade etti: “Ben de engelli oğlumla maça gittim, tekerlekli sandalyeden sahayı görmesinin imkânı yok. Engellilere kale arkası değilde maraton tribününde üst sıralarda yer ayrılması lazım.”

Türkiye’de ve yurtdışında iyi örnekleri var

Kampanyayı başlatan Alimert Orhan, kampanya sayfasında, engellilere ayrılan yer konusunda iyi örnek olan stadyumların görsellerinden örneklere de yer veriyor. Orhan, bu konuda Allianz Arena, Old Trafford, Vodafone Park, TT Arena ve Timsah Arena’nın iyi birer örnek olduğunu söylüyor.

Verilen cevap tatmin etmedi

Kampanyanın sosyal medyada ses getirmesi üzerine açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli Yönetici Mustafa Kemal Danabaş, istenilen anlamda bir değişiklik yapmanın mümkün gözükmediğini, fiziki şartların bunun için müsait olmadığını dile getirdi. İmza kampanyasını yürüten Alimert Orhan ise bu yanıttan memnun olmayarak, imza atanlarla paylaştığı metinde şu ifadelere yer verdi: “Benim ve diğer engelli taraftarların stadyumdan maç izlemek hakkı değil mi? Diğer taraftarlardan farkım nedir? Açıkçası bu yanıt bana Fenerbahçe Kulübü’nün engelli taraftarları önemsemediğini hissettirdi ve çok üzdü. Büyük Fenerbahçe camiasının ne yapıp edip bu konuya bir çözüm bulacağını düşünüyordum. Hâlâ da umudumu kaybetmedim.”

Sinan Tekin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ