02.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

ERTUĞRUL SAĞLAM, ANTALYA KAMPINI DEĞERLENDİRDİ

ERTUĞRUL SAĞLAM, ANTALYA KAMPINI DEĞERLENDİRDİ

ERTUĞRUL SAĞLAM, ANTALYA KAMPINI DEĞERLENDİRDİ

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, ligin ikinci yarısında izleyene keyif veren ve her karşılaşmada maçın son anına kadar kaliteli bir oyun ortaya koyan güzel bir takım izlettireceklerini söyledi.

İlk olarak Antalya kampını değerlendiren Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “25 Aralık’ta Antalya’da kampımız başladı.

Dün 2019 yılının son antrenmanını yaptık. Takıma bir gün izin verdikten sonra 2 Ocak’ta akşam antrenmanı ile 2020 yılına takım olarak başlayacağız. Yaklaşık 1 haftalık dönem içerisinde takımımızı fiziksel anlamda daha üst seviyeye çıkarmak için yoğun bir antrenman dönemi geçirdik.

Bu antrenman döneminin sonunda da Kocaelispor ile hazırlık maçı yaptık. İlk etaptaki amacımız, ikinci yarıda bu zorlu yolculukta bizi fiziksel olarak ayakta tutabilecek ve bizi başarıya ulaştıracak fiziksel kaliteyi takımımıza kazandırma adına çalışmalar yaptık.

İkinci bölüm çalışmalarımızda da sistemimiz, futbol anlayışımız, özellikle yeni katılan ve katılacak olan arkadaşlarımızın takıma adaptasyonu ile alakalı olacak.

Tüm Samsunsporlular şundan emin olabilirler ki, çok daha iyi Samsunspor, izleyene keyif veren, her karşılaşmada maçın son anına kadar kaliteli bir oyun ortaya koyan ve fiziksel olarak da oyundan hiç düşmeyen güzel bir takım izlettireceğiz” dedi.

Yeni transferlerimiz İbrahim Halil Çolak ve Recep Burak Yılmaz’ın da takıma güç kattığını belirten Ertuğrul Sağlam, “Kamp çalışmalarımız devam ederken aramıza yeni arkadaşlar katıldı.

Onların takıma adaptasyonu ve uyumuyla alakalı da hep beraber yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Halil ve Burak’ın takıma katılması bize güç kattı. Bundan sonraki süreçle ilgili mutlaka taraftarlarımızda merak ediyordur. 2 tane daha oyuncuyu kadromuza katarak ara transfer dönemini de noktalayacağız.

O 2 oyuncu kardeşimizin de takımımıza direk katkı sağlayabilecek, hem kişilikleri, karakterleriyle Samsunspor camiasına ve bizim ortamımıza çok kısa sürede uyum sağlayacağını, hem de futbolculuk kaliteleriyle de bize değer katacaklarını çok rahatlıkla söyleyebiliriz” diye konuştu.

Taraftara da seslenen Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “Bu zorluk yolculukta taraftarlarımıza çok ihtiyacımız olacak. 2020 yılının ilk karşılaşması 11 Ocak tarihinde Gümüşhanespor ile olacak. O maçta taraftarlarımızın tribünleri doldurup, takımımıza ekstra bir güç oluşturmasını istiyorum.

Bugüne kadar bunu ellerinden geldiğince yapmaya çalıştılar. Bundan sonraki süreçte de biz taraftarımızın desteğini daha fazla istiyoruz. Onların bizim gücümüze güç katmasını ve her saniye oyuncularımızı oyun içerisinde tutmak için yoğun bir çaba sarf etmelerini istiyoruz.

Onlar bize destek olacak, bizde onlara güzel bir takım izlettireceğiz. Yıllardır üzülen, sıkıntı yaşayan Samsunspor taraftarı ve camiası inşallah ikinci yarının başlangıcıyla beraber keyiflenecek ve gülmeye başlayacaklar. Yolun sonunda biz bu mücadeleyi şampiyonlukla taçlandırıp, birinci lige çıkacağız. Bunu çok rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Tabi karşımızda güçlü rakipler olacak, arkamızdan gelenler olacak. Manisa Futbol Kulübü ile zorlu bir mücadelenin içerisinde olacağız. Onlarda güçlü, koydukları hedef doğrultusunda mücadele ediyorlar.

Bu kıyasıya mücadelenin sonunda inşallah mutlu sona ulaşmak için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

Yalçın Kılınç ve Caner Arıcı’nın sakatlığı hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Kampın gidişatından dolayı son derece mutluyum. Allah’a şükürler olsun herhangi bir ciddi sakatlığımız olmadı.

Sadece Caner Arıcı’nın bir sakatlığı oldu. Oda bizi biraz korkuttu ama uzun sürecek bir sakatlık olmadığı için sevindik.

Caner Arıcı’da ikinci bölümde takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Yalçın Kılınç’ın sakatlığı hızlı bir şekilde iyileşiyor. Onun da ikinci bölümde takımın içerisine gireceğini düşünüyorum. Geri kalan oyuncularımızda da herhangi bir sakatlık yok. O açıdan da keyfimiz yerinde.

İnşallah taraftarlarımızın ve camiamızın destekleriyle 2020 yılı Samsunspor açısından futbol adına değerler ürettiğimiz ve güzel başarılarla da süsleyeceğimiz güzel bir sene olacak” dedi.

Kaynak: SAMSUNSPOR

Eren KARABİBER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ