31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Corona Virüs Bilgisayarlara Bulaştı

Corona Virüs Bilgisayarlara Bulaştı

Bilgisayarlara bulaşan koronavirüs yazılımı tespit edildi

Yeni bir zararlı yazılım, bilgisayarınızı kilitleyerek dosyalarınıza el koyuyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve şu ana kadar 638 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını, insanların oldukça endişenmesine neden oluyor.

Bu endişeden yararlanmaya çalışan hackerların, gönderdikleri e-posta yoluyla kullanıcıların hassas bilgilerini ele geçirdiğinden bahsetmiştik. Ancak koronavirüsten faydalanmaya çalışan yeni bir MBRLockers yazılımı tespit edildi.

MBRLockers’lar, bilgisayarının ana önyükleme kaydını (MBR) değiştiren ve bilgisayarınız açıldıktan sonra ekranda bir mesaj görüntüleyen kötü amaçlı yazılımlardır.

BİLGİSAYARI ELE GEÇİRİYOR
Keşfedilen kötü amaçlı yazılım, depolama sürücülerini şifreliyor ve buraya yeniden erişebilmeniz için şifre girmenizi istiyor. Bu şifreyi öğrenebilmeniz için ise belirli bir ücret talep ediliyor.

Covid-19.exe isimini taşıyan zararlı yazılım bilgisayarınıza bulaştığında, Windows açılışında koronavirüs resmi görünüyor ve ‘koronavirüs bilgisayarınıza bulaştı’ şeklinde bir mesaj karşınıza çıkıyor.

Ayrıca güvenlik uzmanları, koronavirüsün yayılmaya başlamasının ardından bu tip zararlı programların oldukça arttığını söylüyor.

@eshteknoloji

Corona Virüs. Yeni bir zararlı yazılım, bilgisayarınızı kilitleyerek dosyalarınıza el koyuyor. Son Dakika Haberleri Güncel Olarak Sayfamızda
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ