01.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Bafralılar Elazığ İçin Seferber Oldu

Bafralılar Elazığ İçin Seferber Oldu

Bafralılar Elazığ İçin Seferber Oldu

BAFRA BELEDİYESİ ÖNCÜ, BAFRALILAR SEFERBER OLDU

Elazığ’da meydana gelen 6.8 Şiddetindeki Deprem in ardından tüm Bafra’da tek vücut oldu.

Deprem bölgesine yurdun dört bir yanından yardımlar ulaştırılırken, Bafra Belediyesi de başlattığı kuru bakliyat kampanyası ile depremzedelere yanınızdayız mesajı verdi.

BAFRA YİNE TEK VÜCUT
Deprem
bölgesine gönderilmek üzere sadece kuru gıdaların kabul edileceği Kampanya 26 Ocak Pazar günü başladı.

Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezinde yürütülecek kampanyaya Bafralıların yoğun ilgi gösteriyor.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç kampanya ile ilgili olarak gerçekleştirdiği açıklamalarda şunları söyledi:

BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR MİLLETİZ
Elazığ’ımız ve Malatya’mızı etkileyen depremin ardından ülkemiz yine tek yürek tek yumruk oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımız afet bölgesinde vatandaşlarımızla beraber.

YARAMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ
Bunun yanında Hükümetimiz hiç vakit kaybetmeden 968 Arama kurtarma ekibi,182 İş makinası,4296 Çadır,5.406 Yatak,10 460 Battaniye,137 Ambulans,5 bin kişilik seyyar mutfağı deprem bölgesine ulaştırdı. Kısaca herkes taşın altına elini koymuş durumda.

BAFRA’DA BELEDİYEMİZ ÖNCÜ OLDU
Ülkemizin her yanından depremzede kardeşlerimize yardım kampanyaları başlatıldı. Bafra Belediyesi olarak bizlerde bu kampanya zincirinin bir parçası olmak istedik Başlattığımız kuru bakliyat kampanyasına kadirşinas Bafralı hemşehrilerimizin yoğun ilgi göstereceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Kampanyamıza destek vermek isteyen hemşehrilerimiz kuru bakliyatlarını Belediyemiz Kültür Merkezinde bulunan görevlilerimize teslim edebilir. Gelme durumu olmayan vatandaşlarımız 0 362 543 23 20 numaralı telefonundan bizlere ulaşmaları halinde ekiplerimiz bulundukları adresten bağışlarını alabilecekler.

YARAMIZI HEP SARDIK YİNE SARARIZ
Bizler yaralarını en çabuk ve en yoğun şefkatle sarabilen bir milletiz. Bunu defalarca gerçekleştirdik. Elâzığ ve Malatya’mız için de aynı duyarlılığı seferberlik bilinci içinde yerine getireceğiz. Kampanyamız kapsamında toplanan kuru gıda ürünleri kısa süre içinde depremzede kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacak.

Bafra Belediyesi olarak başlattığımız kampanyamıza kısa süreli duyurularımıza rağmen yoğun ilgi gösteren halkımıza yürekten teşekkür ediyor, Elâzığ ve Malatya’mızda meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ