31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Bafrada Selesepet Camlarda ve balkonlarda Kutlanacak

Bafrada Selesepet Camlarda ve balkonlarda Kutlanacak

Bafrada Selesepet Camlarda ve balkonlarda Kutlanacak

KOVİD-19 ASIRLIK GELENEĞE DE ENGEL OLAMAYACAK.

Kovid-19 salgının ilçede T.B.M.M açılışının 100.Yılı ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutlanması için engel teşkil etmemesini sağlayan ve hayata geçirdiği etkinlikle başta çocuklar olmak üzere tüm ilçe halkının takdirini kazanan Bafra Belediyesi, İlçeye özdeşleşen asırlık gelenek Selesepet Top Kandilinde kutlanmasını sağlamak için de hazırlıklarını tamamladı.

Bafra’ya özgü bir gelenek olan ve ramazan ayının 14.günü 15 ine bağlayan gece kutlanan; Selesepet Top Kandil Şenlikleri için tüm hazırlıklarını tamamlayan Bafra Belediyesi, vatandaşların bu asırlık gelenekten mahrum kalmamasını sağlayacak.

KORONAVİRÜS ENGEL OLAMAYACAK
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’da asırlardır devam eden bir geleneğin bu ramazan ayında Korona virüs nedeniyle kutlanmamasına gönlümüz razı olmadı.

Ekip arkadaşlarımızla bir araya gelerek virüsle ilgili alınan önlem ve yasaklara uygun olarak geleneğimizi bu ramazan ayında da kutlayacağız.” Dedi.

BAFRA BELEDİYESİNDEN SÜPRİZLER
Selesepet Top Kandil şenlikleri
için çağrıda bulunan Başkan Kılıç, “Asırlardır kutladığımız Sele Sepet Top Kandili Şenliğimizde bu sene çocuklarımız fenerleri ile dışarıda olamasa da, biz onların yanında olacağız.

Sele Sepet akşamı Bafra’mız camlarınızda ve balkonlarınızda fenerlerinizle sürprizlerimize hazır olsun.” Dedi.

Eren Karabiber

Bafra Selesepet 2020. Selesepet Top Kandil şenlikleri için çağrıda bulunan Başkan Kılıç, “Asırlardır kutladığımız Sele Sepet Top Kandili Şenliğimizde
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ