31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Bafrada Marketlerin Denetimleri Devam Ediyor

Bafrada Marketlerin Denetimleri Devam Ediyor

Bafra Belediye Başkanlığı koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kontrollerini artırdı.

Bafra Zabıtası, ilçedeki marketlerde sebze ve meyvelerin paketlenerek satılması, sosyal mesafe kurallarına uyulması, müşteri ve çalışanların maske ile eldiven takması ve marketlerin genel hijyen kurallarına uyup uymadığı tek tek denetlenirken, hem market yetkilileri hem de vatandaşlar uyarıldı.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ilçemizdeki marketler Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce sık sık denetleniyor.

Market kapılarına, genelge doğrultusunda vatandaşlarımızı uyarıcı afişler belediyemizce hazırlanıp asılması sağlandı. Denetimlerimizde market personelinin maske ve eldiven takmaları, maskesiz müşterinin kabul edilmemesinin yanında, işyeri metre karesine göre müşteri kabul edilmesi ve takibinin sağlanması hususunda uyarılar yapıldı.

Gerçekleştirilen denetimlerde fahiş fiyat satışına rastlanmamakla birlikte, ürünlerin raftaki ile kasadaki fiyatlar karşılaştırılmış ve her hangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. Bu süreç içinde denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Eren KARABİBER / BB

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ