31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Bafrada Gıda Denetimleri

Bafrada Gıda Denetimleri

BAFRA’DA FIRINLAR VE KASAPLAR DENETLENDİ

Bafra Haber – Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı.

Ekipler, ilçe genelindeki kasap ve ekmek fırınları denetimini gerçekleştirerek sağlıksız ortamlarda yapılan üretimler ve güvenilir olmayan ürünleri satmamaları konusunda iş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu.

Zabıta ekiplerince sürdürülen denetimler kapsamında kasap, fırın ve imalathaneler tek tek kontrol edildi.

Ramazan ile birlikte denetimlerini sıklaştıran zabıta, fırınlarda hijyen etiket ve gramaj kontrolü kasaplarda ise hijyen koşullarının yanında etlerin mühürlü olup olmadığı kontrol edildi.

Bafra Belediyesi zabıta ekipleri ayrıca İş yerleri maske ve eldiven takılması yönünde uyarılarda bulundu.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, denetimlerdeki amaçlarının vatandaşın huzurlu, sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun alışveriş yapmalarını sağlamak ve esnafları bilinçlendirmek olduğunu ifade etti.

Başkan Kılıç, “Gıda üretimi yapan iş yerlerinde üreticilerin sağlık kartları, iş yerinin teknik ve sağlığa uygun şartlarını ekiplerimiz titizlikle kontrol etmektedir. Yapılan denetimler cezalandırmadan çok esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve yaşanan aksaklıkların giderilmesine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Ancak bizim ısrarlı denetim ve uyarılarımıza rağmen gerekli tedbirlerini almayanlara yasal olarak yapılması gerekenleri de uygulayacağız. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek” dedi.

Eren Karabiber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ