01.12.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

Bafrada Fırınlara Önemli Uyarılar Yapıldı

Bafrada Fırınlara Önemli Uyarılar Yapıldı

BAFRA’DA FIRINLARA ÖNEMLİ UYARILAR

Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Denetimler kapsamında ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı genelgesine istinaden ekmeklerin ambalajda satılmasına ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Belli aralıklarla şehir merkezindeki fırınlarda denetimlerini sürdüren Bafra Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte denetimlerde Korona virüsüne karşı alınan önlemler ile ilgili olarak bilgilendirmede ve tebligatlarda bulundular.

Söz konusu genelge de şu ifadeler yer verildi;
Piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.

Ekmek ve ekmek çeşitlerinin aşağıda belirtilen 3 şekilde satışa sunulabilecektir.

1-Hazır ambalajlı olarak

2-Ambalaj malzemesi içerisinde: Ekmek ve ekmek çeşitleri gıda ile temasa uygun kâğıt esaslı veya plastik bir ambalaj malzemesi konularak satışa sunulabilecektir.

Ambalaj malzemesi ağız kısmının ürünün rutubetini bırakabilmesi amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.

3-Ambalaj malzemesine konulmuş ürünler: Bu ürünler sadece bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulacak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak verilecektir.

Genelge de ayrıca; Pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olarak satışı yapılamayacağı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ