29.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

BAFRA MİLLET BAHÇESİNE KAVUŞUYOR

BAFRA MİLLET BAHÇESİNE KAVUŞUYOR

Bafra Haber – Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdare Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Bafra Millet Bahçesi ihalesinin resmi itiraz süresi doldu ve yüklenici firmaya sözleşmeye davet yapıldı.

Kızılırmak sedde kıyısı boyunca 4 parselden oluşan 310.106,67 m² alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi Projesi, Sosyal donatılar, alt yapı ve çevre düzenlemesiyle Karadeniz Bölgesi’nin en büyüğü olma özelliğine sahip olacak.

Bafra’nın Büyükşehir Belediyesi, tarafından yürütülen içme suyu ve kanalizasyonla birlikte 110 milyon TL maliyetle toplam 153 kilometre uzunluğunda altyapı hattı çalışmaları ile yıllara yayılan alt yapı ve içme suyu sorunundan kurtulmasının yanında Karadeniz Bölgesinin en büyük Millet Bahçesine kavuşarak Sosyal alan ihtiyacını da karşılanmış olacağını ifade eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç
Bafra Millet Bahçesi Projesi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Belediyemiz tarafından 24 Haziran 2020 tarihinde başvurusu yapılan ve 27 Temmuz 2020’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Millet Bahçesi Projesinin ilgili Bakanlık tarafından yapılan ihalesinde resmi itiraz süresi doldu ve Derinsu Proje İnşaat isimli yüklenici firması ile imzalanacak sözleşmenin ardından proje başlayacak.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan, daha çok yeşil anlayışı doğrultusunda üzerinde hassasiyetle durduğumuz ve oldukça önemsediğimiz Bafra Millet Bahçesi ile ilgili gelinen bu aşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bafra ve Bafralı her şeyin en güzeline layık. Millet Bahçemiz hizmete başlamasıyla birlikte Kızılırmak Sedde boyu bambaşka bir kimliğe bürünecek ve İlçemizdeki Sosyal hayatın dört mevsim alternatifi olacak.

Projemizde bizlere desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ ya, süreci baştan sona büyük bir özveri ile takip eden Ak Parti Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan’a, Samsun Milletvekillerimiz Sayın Orhan Kırcalı’ya, Sayın Ahmet Demircan’a, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a, Sayın Fuat Köktaş’a, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e, İl ve İlçe yönetimlerimize ve kadirşinas halkımıza teşekkür ederim.

Projemizin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim başlayan bu projemizin de başarılı bir şekilde sonuçlanmasını nasip etsin”

Yeşilin her tonunu bünyesinde barındıracak Millet bahçesi projesinde; biyolojik gölet, çocuk oyun alanları, çocuk oyun köyü, tematik bahçe alanları, 850 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu Parkuru, 1104 metre uzunluğunda Koşu yolu, 368 m² fıtness alanı, kuş gözlem terası, Mini futbol sahası, tenis ve voleybol sahası 408 adet otopark 22 adet engelli otopark alanı yer alacak.

Yüklenici firmanın 10 gün içinde sözleşme imzalaması ve kısa sürede projeye başlaması bekleniyor.

Bafra Haber – Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdare Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Bafra Millet Bahçesi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ