31.08.2023 - Bafra Şehir Portalı
Bafra Burada

3 İsmin Vekillliğinin Düşmesi Adaletin Gereği

3 İsmin Vekillliğinin Düşmesi Adaletin Gereği

Devlet Bahçeli’den Ayasofya çıkışı

MHP Lideri, Ayasofya’da çan sesinin yerine ezan sesinin yankılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ayasofya’nın ibadete açılması için verdiği talimat, Yunan medyasında endişe seslerinin yükselmesine neden olmuştu.

Bu talimatın ardından Yunanistan tarafından yapılan tehditvari açıklamalara ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tepki gösterdi.

“AYASOFYA’DAN EZAN SESİ YÜKSELECEKTİR”
Bahçeli, olaya ilişkin yaptığı açıklamasında, “Son günlerde Yunanistan’ın sivil ve askeri yöneticilerinden gelen tehditvari açıklamalar milli tahammülü zorlamaktadır. Yunanistan, aba altından gösterdiği sopanın kendi tepesine bineceğinden habersizdir.” dedi.

ALLAH’IN İZNİ İLE…
MHP Lideri
, Ayasofya’nın müze statüsünden çıkarılmasını doğru bularak “Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izni ile ezan sesi yükselecektir.” ifadelerini kullandı.

“3 İSMİN VEKİLLİĞİNİN DÜŞMESİ ADALETİN GEREĞİ”
Açıklamasında, 3 ismin vekilliğinin düşürülmesi kararına da değinen Bahçeli, “İki HDP’li, bir CHP’linin milletvekilliklerinin düşürülmesi adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereğidir.

Nitekim kanun önünde herkes eşittir. Hiç kimsenin suç işleme ayrıcalığı veya özgürlüğü yoktur. Milletvekili sıfatını taşımalarına rağmen suç işlemiş şahısların, diğer tutuklu ve hükümlü kişilerin aksine, milletvekilliğinin sağladığı haklardan istifade talepleri, anayasal bir kuralın dönem sonuna bırakılmasını istemeleri kınanması gereken bir çelişki, aynı zamanda da haksızlıktır.” dedi.

ensonhaber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ